Dalia Lopez-Madrona su draugėmis švedėmis rotušėje pristatys savo darbus

Kėdainių rotušėje rugpjūčio 18 d. 17 val. vyks muzikinis meninės knygrišybos renginys. Iš Švedijos kartu su grupe „Inside Information South“ atvyksta jau 20 metų ten gyvenanti Kėdainių krašto kultūros premijos laureatė, dailininkė ir knygrišė, galerininkė Dalia Lopez-Madrona.

Šis renginys bus savotiška įžanga į prasidedantį tądien „BromaJazz“ festivalį.

Renginį organizuoja Kėdainių lietuvių ir švedų draugija, renginį remia Kėdainių rajono savivaldybė. Draugija yra pasirašiusi sutartį su savivaldybės administracija vykdyti kultūrinės veiklos projektą „Švedijos kultūros dienos: „Kėdainiai myli Švediją“ ir kelių šiais metais numatytų renginių organizavimas bus paremtas.

Vienas draugijos tikslų – propaguoti Švedijos meną ir kultūrą

Kėdainiuose veikia Kėdainių lietuvių ir švedų draugija, vienijanti 20 narių. Draugijos vienas iš pagrindinių veiklos tikslų yra propaguoti Lietuvoje (ypač Kėdainiuose) Švedijos istoriją, kultūrą, meną, mokslą, švedų kalbą. Štai pernai surengtas ne vienas kultūrinis renginys, propaguojantis Švedijos kultūrą: švedų kino vakaras; protmūšis Švedijos kultūros ir ekonomikos tema; senovės vikingų pristatymo programa, paplitusių Skandinavijos šalyse žaidimų organizavimas, žymiausio Švedijos poeto T. Transtriomerio poezijos knygos pristatymas ir kt.

Kėdainių lietuvių ir švedų draugija turi ambicijų kasmet rengti vadinamąsias Švedijos kultūros dienas, pavadinimu „Kėdainiai myli Švediją“. Taip būtų akcentuotos Kėdainių ir Švedijos istorinės sąsajos, priminti istoriniai dalykai, kartu supažindinama su dabartimi.

Šiais metais jau buvo suorganizuoti keli renginiai (piliakalnių, turinčių istorinių ryšių su Švedija, pažinimo du renginiai, išvyka į pagal žymaus švedų rašytojo Ingmaro Bergmano pjesę pastatytą spektaklį „Intymūs pokalbiai“). Rudenį bus surengta švedo Jarlo Aleksandro Brantingo tapybos darbų paroda ir tapybos brūkšnelių būdu edukacinė pamoka, jo mamos Silvijos Laurenčikaitės knygos pristatymas; bus suorganizuotas skandinavistikai skirtas renginys, vyks susitikimas su VU Skandinavistikos katedros įkūrėja, „Švedų−lietuvių kalbų žodyno“ autore doc. dr. Erika Sausverde ir katedros studentais.

Visa tai bus rudenį, o štai baigiantis vasarai Kėdainių lietuvių ir švedų draugija rengia renginį Kėdainių rotušėje. Čia todėl, kad Dalia Lopez-Madrona rotušėje yra dirbusi ne vienus metus ir tuo laiku savo veikla garsinusi Kėdainius.

Dalia Lopez-Madrona atvyksta su muzikuojančiomis draugėmis

Rugpjūčio 18 dieną muzikinio meninės knygrišybos renginio metu dailininkė ir knygrišė, galerininkė Dalia Lopez-Madrona ne tik papasakos apie savo darbus ir juo parodys, bet ir, ko gero, padainuos bei pagros, nes vienas iš dabartinių Dalios hobių yra grojimas gitara.

Cecilia jau daug metų dirba Helsingborgo miesto dramos teatre, kuria kostiumus patinuoja sceninę butaforiją, kartais ir pati aktoriauja. Groja fortepijonu, pati kuria tekstus, muziką, dainas. Kartu su Jennifer įkūrė muzikinį duetą „Inside Information South“. „Neseniai žiūrėjau teatro spektaklį, kuriame Cecilia vaidino Lenkijos karalienę, ir pamąsčiau, kad jeigu jau lenkiškai pramoko kalbėti, tai gal ir lietuviškai pavyktų taip pat neblogai. Tad pamokinau draugę deklamuoti lietuviškas eiles. Vieną eilėraštį Cecilia žada paskaityti mano knygrišybos darbų pristatymo metu. Beje, Cecilia gimė ir augo Svaliove, tad vizitas į draugų miestą Kėdainius kaip ir neišvengiamas, − pasakojo Dalia Lopez-Madrona.

Jennifer Rahfeldt – kita Dalios artima draugė − labai produktyvi ir energinga dailininkė, užsiimanti tarpdiscipliniais menais. Kartais Jennifer save vadina gatvės menininke, nes užsiima ir graffiti (ši sieninė tapyba jau senokai įsigalėjusi Švedijoje ir jau keletą metų dėstoma švedų meno akademijose). Jennifer tikrai labai daugiapusiška kūrėja, daug tapo, piešia, kuria vitražus bei stiklo skulptūras, groja gitara, rašo tekstus ir muziką, veda kursus naujos krypties „garso tapybos“ (sound painting) pagrindams įgyti. Jennifer taip pat kuria videomenus, beje, vieną jos sukurtą filmą apie sound painting bus galima pamatyti rotušėje.

Kartais ir Dalia kartu su Jennifer ir Cecilia „pamuzikuoja“, tad galbūt išdrįs šįkart rotušėje ne tik ir knygas eksponuoti, bet ir groti bei dainuoti.

Trumpai apie Dalią Lopez-Madroną

Dalia dirbo Rotušės dailės galerijoje, surengė daugybę Lietuvos ir užsienio menininkų parodų, simpoziumų, plenerų, susitikimų, koncertų, kitų renginių. Jos darbo laikotarpiu labai suaktyvėjo ryšiai su užsienio šalių, taip pat ir Švedijos, menininkais. Ji buvo iniciatorė paminklo, stovinčio Kėdainių rotušės kiemelyje, pastatymo. Tai švedės Ullos Viotti darbas, skirtas Švedijos ir Lietuvos sutarties, pasirašytos Kėdainiuose, 340 metų sukačiai. D. Lopez-Madronos parengtas projektas „Kėdainių ir Švedijos kultūrinis bendradarbiavimas“ laimėjo Europos tarybos konkursą Strasbūre, projektas „Kėdainiai kultūrų kryžkelėje“ laimėjo konkursą Briuselyje. Dalia dirba Krapperupo dvaro muziejuje ir parodų rūmuose, užsiima knygrišyste, turi ir savo privačią įmonę, laisvu laiku groja gitara, dainuoja, yra labai aktyvi kelių visuomeninių organizacijų narė.

Meninė knygrišystė tapo jos profesija, turi net 3 diplomus (vienas jų net su sidabro medaliu), o šio meno mokytis prireikė daugiau nei 10 metų. 2010 metais gavo Hiogano miesto garbės diplomą − apdovanojimą už meninę knygrišystę ir parodinę veiklą, ne kartą jos darbai buvo eksponuoti Nobelio muziejuje. Lietuvos dailininkų sąjungos narė, turi kūrėjo statusą. Yra surengusi daugiau kaip 10 savo personalinių parodų ir beveik 20 grupinių.

Dalia 2016 metų gruodį buvo teikta nominacijai „Už užsienio lietuvių telkimą“ „Globalios Lietuvos apdovanojimuose“. Prieš pusmetį jai sukako 55-eri. Ji verta pagerbimo Kėdainiuose.

DaliaLopez-Madronasudraugėmisšvedėmisrotušėjepristatyssavodarbus
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Laisvalaikis
Turbūt 90 procentų planetos gyventojų iškart atsakytų į klausimą apie mėgstamiausią spalvą. O ar kada nors pagalvojote, kodėl kartais žmonėms patinka būtent ta viena ir vienintelė spalva? Pasirodo, tai gali atskleisti ne tik jūsų skonį daiktams, bet ir tam tikrus asmenybės bruožus, apie kuriuos galbūt net patys nežinojote. Taigi raskite savo mėgstamą spalvą sąraše ir skaitykite apie savo asmenybės paslaptis. Juoda Jei jūsų mėgstamiausia spalva yra juoda, t...
Laisvalaikis
Vandeniui – egzotiškos jūrų gėrybės, Jaučiui – šviežios daržovės, Liūtui – gerai keptas bei sotus antrekotas, Mergelei – lengvas sveikuoliškas užkandis, o Šauliui – itališkos virtuvės gardėsiai. 2019-ieji Kiaulės metai žada skalsius bei sočius metus, todėl pabandykime prie vieno stalo susodinti visus 12 Zodiako ženklų ir pažiūrėkime, kokį maistą jiems patariama rinktis šiemet.   Aviną valdo ugnis, todėl aštrus maistas šiemet ne tik atneš sėkmę ir gerą savi...
Įvykiai
Laisvės gynėjų diena – sausio 13 d. minima Lietuvos atmintina diena. Keliama Lietuvos valstybės vėliava. 1991 metais šią dieną įvykęs masinis taikus Lietuvos piliečių pasipriešinimas Sovietų Sąjungos vadovybės bandymui jėga paimti į savo rankas Vilniaus televizijos bokštą, Radijo ir televizijos komiteto pastatą, Parlamento pastatą ir kitus valstybiniam perversmui reikšmingus objektus, perimti jų kontrolę. Užimti atvyko specialiai parengta, sunkiąja karine...
Laisvalaikis
Oficialiai patvirtinta – Jurgis Didžiulis ir Erica Jennings kartu sieks atstovauti Lietuvai „Eurovizijos“ konkurse. Žinomų dainininkų pora šiandien publikai pirmą kartą pristato gyvai atliktą bendrą savo dainą „Sing!“, su kuria ketina užkariauti populiariausio dainų konkurso pasaulyje žiūrovų simpatijas. „Tikime savo potencialu, nes daina „Sing!“ yra galinga, kaip galinga yra pati idėja ir galingas yra visas sumanymas. Daina gali labai daug. Ji tampa dar g...
Įvykiai
Vitalija Mockevičiūtė, sausio 11 dieną švenčianti penkiasdešimtmetį, yra viena iš įdomiausių viduriniosios kartos aktorių. Iš pažiūros lyg ir niekuo neišsiskirianti, ji savyje slepia neįkainojamą aktorystės talentą. Šiandien ją galima pavadinti talentingiausia komedinio amplua aktore. Būti komiku, kai pasaulis nejuokingas, nėra paprasta. Tam reikalingas neįtikėtinas budrumas aplinkai, pastabumas mažiausiai detalei ir, svarbiausia, apsiskaitymas, be kurio j...
Įvykiai
„Wizz Air“, sparčiausiai auganti aviakompanija Europoje, skelbia žiemos išpardavimą ir siūlo 20 proc.* pigesnius šiandien užsakytus skrydžius. Vietas skrydžiui galima rezervuoti bendrovės interneto svetainėje arba naudojantis „Wizz Air“ mobiliąja programėle. Pasiūlymas galioja iki kovo mėnesio pabaigos.  Žiemos sezonui beveik įpusėjus atsipalaiduoti norintiems keleiviams, kuriems nusibodo stingdanti temperatūra, šiandien puiki proga pasinaudoti „Wizz Air“...
Įvykiai
Minint prieš dvidešimt aštuonerius metus iškovotą pilietinę pergalę prieš agresorių, 2019 metų sausio 11 d. lygiai 8.00 valandą ryto visoje Lietuvoje languose dešimčiai minučių bus uždegamos vienybės, pergalės ir atminties žvakutės. Virš 1500 mokyklų, valstybės institucijų, įstaigų ir organizacijų Lietuvoje ir užsienyje jau atsiliepė į Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kvietimą  dalyvauti Laisvės...
Laisvalaikis
Pagal šiais laikais paplitusią versiją, vos gimus Jėzui Kristui ir danguje suspindus Betliejaus žvaigždei, jį aplankė trys Rytų karaliai, ir kiekvienas iš jų atnešė jam po dovaną. Iš tiesų Naujajame testamente rašoma, jog į Jeruzalę atvykę išminčiai iš Rytų – jie ieškoję apytiksliai dvejų metų berniuko, kuriam gimus danguje įsižiebė žvaigždė, judėjusi per dangų ir vedusi juos link Jėzaus Kristaus namų.  Manoma, jog iš tiesų išminčiai buvo astrologai. Stebė...
Įvykiai
Technologijų pasaulis yra nenuspėjamas. Tai, kas kartais atrodo sunkiai įsivaizduojama, vieną dieną netikėtai gali atkeliauti į kiekvieno iš mūsų namus. Kasmet sulaukiame naujų technologinių sprendimų, kurie neabejotinai pakeičia mūsų kasdienį gyvenimą, todėl pažvelkime, kokia ateitis mūsų laukia. Pristatome ryškiausias ateinančių 2019 metų technologines tendencijas. 5G era Ekspertų teigimu naujos kartos mobiliojo interneto 5G ryšys yra net iki 100 kartų g...